Czym podciąć drzwi Porta Madryt ???

Kangoo - 07-09-2004 15:58
Jak w temacie, byłbym wdzięczny za informację jakim sprzętem można samodzielnie podciąć skrzydło drzwi wewnętrznych Porta Madryt tak aby nic nie było widać. Mam niestety za niski otwór do obsadzenia tych drzwi. I jeszcze jedno pytanie, czy do obsadzania futryn używa się dybli, czy też wystarczy sama pianka (ościeżnice nie są regulowane z uwagi na konstrukcję ścian - większość prostopadłych). Z góry dzieki za pomoc.

jareko - 07-09-2004 16:18
wystarczy sama pianka.
Musisz ja tylko zaslonic przed dzialaniem swiatla - albo tynkujac albo nabijajac na oscieznice listwe ozdobna
co do podciecia - nigdy to w domowych warunkach nie wychodzi idealnie. Poszukaj stolarza ktory ma krajzege stolowa z podrzynaniem - wtedy bedzie OK
Mozesz probowac krajzega reczna ale wtedy od strony pily czesto bedziesz mial wyszczerbienia - i realnie nie ma na to metody, naklejanie tasmy niewiele pomaga choc czasem skutkkujeWowka - 07-09-2004 19:06
Nie znam tych drzwi. Niemniej zgadzam się z jareko, że "domowym" sprzętem nie uzyskasz zadawalającego rezultatu. Możesz co prawda odciąć zbędny fragment ościeżnicy z rezerwą np 1 mm i tę rezerwę potem zeszlifować szlifierką z nałożonym papierem drobnoziarnistym. Niemniej zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że wyszarpiesz fragment forniru, okleiny czy czegoś innego co tam jest.

Jednocześnie nie radzę obsadzać futryny tylko na piankę. Przypuszczam że pod uszczelka w świetle futryny masz już nawiercone otwory na dyble (śruby). Wykorzystaj to.